Historia


Firmę założył w 1975 r. Marian Maćkowiak. W pierwszych latach jej istnienie, w okresie prosperity dla małych przedsiębiorstw rzemieślniczych tego czasu mieściła się w centrum Swarzędza, wielkopolskiego miasteczka słynącego na cały kraj z produkcji mebli.

 

Marian Maćkowiak początkowo pracował w niedużym warsztacie, zatrudniając jedną / dwie osoby, ale firma się szybko rozwijała. Nowa siedziba przy ul. Krętej 4 powstała w 1982 r. i tu mieści się do dziś. W latach 80 szczególnym upodobaniem  cieszyły się produkowane tu meble dębowe. Ich powodzenie było tak duże, że pozwoliło to na dalszą rozbudowę firmy. W efekcie w trudne dla rzemiosła lata 90 zakład wszedł z dużym potencjałem, który pozwolił zachować równowagę w czasach, kiedy wiele podobnych, rodzinnych firm w Swarzędzu musiało zakończyć działalność.

 

Obecnie firmą Meblat kieruje starszy syn Mariana, Robert. Większość produkcji przeznaczona jest na eksport do krajów Unii Europejskiej, ale nadal dbamy o naszych klientów indywidualnych. Ich specjalne, często nietypowe zamówienia realizowane są zgodnie z rzemieślniczą tradycją firmy solidnie, a przy tym tanio.

 
 
 
meble na zamówienie warszawa, meble na zamówienie poznań, warszawa kuchnie, poznań kuchnie, meble poznań warszawa, meble poznań, meble warszawa, meble, poznań, warszawa, kuchnie, na zamówienie, wielkopolska, swarzędz, robert maćkowiak